Forbes: Україна могла знищити десятки літаків рф ракетами ATACMS, але США заборонили бити ними

На початку літа Україна мала змогу знищити десятки російських літаків на авіабазі «Мальшево», що поблизу Воронежа в рф. Київ просив дозволу у США вдарити ракетами ATACMS по ній, але Вашингтон заборонив, боячись ескалації.

Про це пише Forbes.

Зазначається, що на початку цього літа 47 гвардійський бомбардувальний авіаційний полк Повітряно-космічні силиПКС рф припаркував десятки винищувачів-бомбардувальників Су-34 з приблизно сотні, які є на озброєнні в росії. Ці літаки є носіями керованих авіабомб, які так активно застосовує російська армія.

Авіабаза «Мальшево» є доволі захищеною, тому Україна просила у США дозволу вдарити по цьому аеродрому саме ракетами ATACMS, які фактично було б неможливо збити.

Але Вашингтон відмовив у відповідь на це прохання через страх ескалації конфлікту. росіяни тим часом у період з другої половини червня до середини липня перемістили левову частку цінного військового майна далі від прикордонної зони з Україною.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.