Убивство «азовця» Іщенка в полоні: прокуратура розпочала розслідування
Правоохоронці розслідують обставини загибелі захисника бригади «Азов» Олександра Іщенка внаслідок отриманих у російському полоні множинних травм.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
«Інформація, яку ми маємо в кримінальних провадженнях, чітко вказує на те, що російські командири не лише не запобігають жорстокому поводженню з полоненими, а й заохочують такі злочини й безпосередньо віддають відповідні злочинні накази», — наголосив генеральний прокурор Андрій Костін.
Нині встановлюють усі обставин загибелі Олександра Іщенка. Розслідування триває за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним убивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Правоохоронці наголосили, що вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.
Загалом нині правоохоронці розслідують убивство 64 українських військовополонених збройними силами рф. Потерпілими від тортур визнали понад 2200 військовополонених.
Нагадаємо, за результатами судово-медичної експертизи, Іщенко помер унаслідок шоку, зумовленого множинними переломами ребер і закритою тупою травмою грудної клітки. Коли саме чоловік зазнав ушкоджень, встановити не вдалося.
Що передувало?
Під час засідання суду в Ростові-на-Дону, який розглядає справу військовополоненого Олександра Іщенка та ще 23 «азовців», оголосили про його смерть у слідчому ізоляторі. Згодом загибель військового підтвердив і український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Омбудсмен Дмитро Лубінець казав, що, за словами доньки захисника, він помер ще за 9 днів до того. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті.
Олександр служив водієм у бригаді «Азов», йому було 55 років. У лютому 2022 року він вступив у територіальну оборону бригади «Азов». Навесні того самого року в Маріуполі він потрапив до російського полону і став фігурантом «кримінальної справи» разом іще з 23 українцями.
У полоні на території окупованої частини Донецької області Олександра незаконно звинувачували за двома статтями — «участь у діяльності терористичної організації» та «спроба насильницького захоплення влади».