Зеленський: «Курськ» був початком правління путіна і тепер є його фіналом
Президент Володимир Зеленський прокоментував бойові дії в Курській області. Він відмітив символізм цих подій, пригадавши катастрофу судна «Курськ», яке затонуло.
Про це він повідомив під час вечірнього звернення.
Він зазначив, що на Курщині українські війська, зокрема, контролюють райони, із яких російська армія завдавала ударів по Сумській області. З 1 червня — це вже майже 2100 атак.
«Тому наші операції — це суто безпекове питання для України, звільнення прикордоння від російських військових», — запевнив Зеленський.
Президент відзначив, як росія рухається за часів правління володимира путіна: «24 роки тому була катастрофа “Курська” — символічний початок його правління, зараз видно, що є фіналом для нього. І теж Курськ. Катастрофа його війни».
За його словами, росія принесла війну іншим і тепер «це повертається додому».
Раніше сьогодні, 12 серпня, президент Зеленський уперше підтвердив ведення операції в Курській області росії. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський сказав, що там вже вдалося взяти під контроль 1000 квадратних кілометрів територій.
Що за «Курськ»?
російський атомний підводний човен проєкту 949А «Антей», який затонув на навчаннях у Баренцовому морі 12 серпня 2000 року зі 118 членами екіпажу.
Інші кораблі не помітили зникнення «Курська» відразу та сприйняли вибух як частину навчань. Тільки під вечір з'ясувалося, що зник зв'язок із човном, і лише наступного ранку два рятувальні батискафи спустилися на місце аварії. Через погану погоду батискафи не могли пришвартуватися до «Курська» протягом трьох днів. Інші країни пропонували допомогу у врятуванні екіпажу — росія погодилася лише 16 серпня, коли вже нікого не залишилося у живих.
Тоді володимир путін зазнав критики через кадри його відпочинку на Чорному морі через добу після аварії та його легковажні коментарі стосовно трагедії на токшоу з Ларрі Кінґом. На запитання про те, що сталось із човном путін з посмішкою відповів: «Він затонув».
Більше про події в Курській області
На тлі повідомлень російських «військкорів» про прорив кордону в Курській області лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
Глава Курщини підтверджував, що з прикордоння області евакуюються місцеві жителі. Всі екстрені служби Курської області переведені в посилений режим роботи.
російське видання «Агентство» написало, що влада рф із початку прориву в Курській області шість разів оголошувала про нібито зупинення просування і навіть відступ українських військових. Хоча зона бойових дій розширилася до 430 км², а ЗСУ нібито взяли майже під повний контроль місто Суджа.
Американський Інститут вивчення війни з посиланням на геолокаційні кадри та заяви російських «військкорів» пише, що українські сили, схоже, присутні в районах до 35 кілометрів у Курській області рф від міжнародного кордону із Сумською областю, хоча й не контролюють усю цю територію. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
росія вже оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях. На думку аналітиків, таке формулювання обрали, щоб не сіяти більше паніки серед населення. російське опозиційне видання «Верстка» писало, що наразі не планується вводити воєнний стан у Курській області, щоб «не тривожити людей».
За даними видання, кремль також рекомендував російським депутатам і сенаторам не коментувати події в Курській області «до особливого розпорядження» або обговорювати їх якомога стисліше, посилаючись лише на офіційні заяви.