На Миколаївщині викрили агентів ФСБ. Серед них — батько та син, які працювали в міліції

СБУ викрила російську агентурну мережу, до складу якої входили чинний правоохоронець, а також батько із сином — колишні міліціонери. Агенти шпигували за Силами оборони та критичною інфраструктурою в Миколаївській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

Про це повідомили в Службі безпеки України та прокуратурі Миколаївської області.

За даними слідства, агентурну мережу створив колишній міліціянт Андрій Шевченко, який наразі перебуває в тимчасово окупованому Криму. Це завдання він отримав від представників Генштабу збройних сил рф та ФСБ росії.

Він долучив двох жителів Миколаєва — власного 69-річного батька та 40-річного чинного місцевого правоохоронця.

За даними СБУ, чинний правоохоронець спілкувався з Андрієм Шевченком ще з 2015 року. За вказівкою Шевченка, він збирав дані про місця розташування та переміщення підрозділів ЗСУ; намагався встановити локації стратегічних підприємств оборонно-промислового комплексу та «звітував» окупантам про кадрові рішення у правоохоронних органах України.

Щоб отримати розвіддані, фігурант використовував власне службове становище, а також випитував потрібні йому відомості у своїх колег по роботі під виглядом товариських розмов.

Окрім того, до «роботи» на російські спецслужби Шевченко також залучив свого батька — жителя Миколаєва, який раніше працював у розформованій міліції, зазначає СБУ.

За його координатами окупанти повторно обстріляли один з енергооб’єктів на Прикарпатті. Ексміліціонер «втемну» використав свого знайомого, який проживає на території західного регіону України.

Також він мав шукати потенційних кандидатів на вербування, зокрема серед колишніх та чинних правоохоронців та військових на Миколаївщині, зазначають слідчі.

Кураторами осередку були відразу дві російські спецслужби: керівник 161 центру підготовки спеціалістів головного управління Генштабу збройних сил рф (більш відомого як ГРУ) і двоє співробітників «управління ФСБ у Криму». СБУ вже встановила їх особи. 

Батька Шевченка затримали під час спроби втечі до Криму. Водночас затримали й ще другого фігуранта — чинного правоохоронця.

У них вилучили телефони, комп’ютери, чорнові записи та документи з доказами злочинів. Також знайшли російську символіку та рублі.

Яке покарання?

Затриманих взяли під варту та повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Крім того, за цією самою статтею Кримінального кодексу України заочну підозру отримав резидент агентурної групи — Шевченко.