Гендиректор МАГАТЕ планує відвідати Курську АЕС і Київ
Генеральний директор Міжнародне агентство з атомної енергіїМАГАТЕ Рафаель Гроссі планує найближчими днями відвідати Курську АЕС, а потім зустрітися з президентом Володимиром Зеленським у Києві.
Про це він заявив в інтерв'ю Bloomberg.
Гроссі каже, що у МАГАТЕ «надзвичайно стурбовані» бойовими діями поблизу Курської атомної електростанції. За його даними, застарілі радянські реактори не мають необхідного захисту.
«Вони не мають захисного купола, а лише звичайний дах. Активна зона ректора є досить відкритою, а коли ще і наступають війська в радіусі артилерії, то, звичайно, це викликає величезне занепокоєння», — пояснив Гроссі.
Щодо ситуації на Запорізькій АЕС він заявив, що інспектори «не змогли встановити», хто саме стоїть за атаками безпілотників на ЗАЕС.
Гендиректор МАГАТЕ сподівається, що після відвідування Курської АЕС приїде в Київ, щоб обговорити ситуації в Курській області із президентом Володимиром Зеленським.
Раніше Гроссі через військову активність неподалік Курської атомної електростанції закликав сторони до «максимальної стриманості». Він запевнив, що МАГАТЕ «стежить за ситуацією».
Міський голова Курчатова, де розташована Курська АЕС, Ігор Корпунков заявив про «напружену» ситуацію через бої.
Що відомо про Курську АЕС
Курська АЕС, запущена в 1976 році, стала другою станцією з реакторами типу РВПК-1000 після Ленінградської АЕС та має аналогічний план з Чорнобильською АЕС.
Наразі на Курській АЕС працюють два енергоблоки з реакторами РВПК-1000 потужністю до 1000 МВт кожен, які були введені в експлуатацію послідовно у 1983 та 1985 роках. Після аварії на Чорнобильській АЕС будівництво п'ятого енергоблока заморозили. Будуються два енергоблоки з реакторами ВВЕР-510.
Курська АЕС входить до трійки найбільших АЕС росії й до четвірки найбільших виробників електроенергії в країні. На ній працюють близько 5 тисяч людей.