Після операції української армії на Курщині рейтинг путіна рекордно впав від початку вторгнення — ISW
Соцопитування в росії фіксують зростання невдоволення владою після операції української армії в Курській області. Однак вони все ж не свідчать, що це невдоволення є особливо вираженим.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Там проаналізували результати соцопитування від російського фонду «Громадська думка», проведеного 25 серпня. Тоді 28% респондентів висловили обурення або незадоволення діями російської влади за останній місяць.
«Респонденти опитування фонду “Громадська думка” не висловлювали такого високого рівня незадоволення з часу опитування, проведеного в листопаді 2022 року, після першого місяця глибоко непопулярної часткової мобілізації в росії», — кажуть в ISW.
Тим часом, за даними російського державного Центру вивчення громадської думки, рейтинг лідера рф володимира путіна впав на 3,5% в період з 12 по 18 серпня.
Аналітики вважають, що це рекордне падіння рейтингу путіна з моменту початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Крім того, пізніше його рейтинг також продовжив знижуватися — у період від 19 до 25 серпня він упав на 1,2% до 72,4%.
Водночас у ISW наголошують, що ці опитування не свідчать про особливо виражене невдоволення і не є достовірним відображенням реальних настроїв у російському суспільстві.
А проте кремль, схоже, вважає за необхідне визнати, що суспільне невдоволення зросло з початком вторгнення України в Курську область. Для цього там начебто розпочали складну інформаційну кампанію для виправдання того, що росія віддає перевагу наступу на сході України, а не відбиттю наступу на Курщину.
Обмежене визнання невдоволення може бути частиною цієї кампанії, яка має захистити кремль від звинувачень в ігноруванні стурбованості російського суспільства.
Бої в Курській області
Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
Глава Курщини Олексій Смирнов повідомив, що з прикордонних територій евакуювали 133 тисячі людей, ще 19 тисяч залишаються в прикордонних районах.
Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 27 серпня Україна вже контролює 1294 км² російської території, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
За словами Зеленського, ця операція «стала найбільшою інвестицією» України у процес звільнення своїх громадян із російського полону.
На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.