Шольц нібито запропонував віддати росії частину території України. У ЄС відреагували

В іноземних ЗМІ з’явилася інформація, що канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається стати «канцлером миру» і для цього нібито запропонує Україні віддати частину своїх територій москві. У ЄС кажуть, що зараз найбільш надійним є план президента України Володимира Зеленського.

Про це сказав речник ЄС Пітер Стано, передає «Укрінформ».

Кілька днів тому італійське видання La Repubblica написало, що Шольц разом з деякими однопартійцями розробляє власний мирний план для врегулювання війни в Україні, цитувало BBC. Він нібито схожий на Мінські угоди і передбачає ймовірну передачу росії частини українських територій.

Незадовго до того німецький канцлер заявив, що в російсько-українській війні «настав момент, коли варто обговорити вихід із цієї ситуації війни та досягнення миру якнайшвидше».

Речник Євросоюзу сказав, що не може коментувати пропозиції країн-членів. Однак зазначив, що завдання ЄС — «мир в Україні, і ми зробимо все, щоб його досягти».

Водночас Стано наголосив, що зараз «найбільш надійним» є план українського президента Володимира Зеленського, і додав: «Будь-який надійний мирний план має спиратися на три положення: повага до Хартії ООН, до міжнародного права та суверенітету, територіальної цілісності й незалежності України».

Перемовини з росією

Раніше Зеленський заявляв, що після завершення першого Саміту миру минуть «місяці, а не роки» до проведення наступного саміту. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.

Водночас щодо участі в ньому росії Зеленський казав, що це означатиме готовність москви завершити війну. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповідав, що росію можна долучити до другого Саміту миру за форматом «зернової угоди» — коли Україна вела переговори з Туреччиною та ООН, а ті комунікували з москвою. Кулеба пояснив, що Київ не бажає прямих контактів з російською стороною.

А втім, у російському Міністерстві закордонних справ казали, що рф не планує брати участь у другому Саміті миру. Захід там назвали «спробою реабілітуватися за провал» під час першого саміту у Швейцарії, а «формулу миру» президента Зеленського — «безвихідною та ультимативною».