Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України

Латвія пообіцяла надати черговий пакет військової підтримки, зокрема, він міститиме бронетранспортери.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі з латвійською колегою Евікою Сілінею.

На зустрічі глава українського Кабміну подякував уряду Латвії та народу за «конкретні й послідовні кроки», що посилюють Україну. Зокрема, йдеться про коаліцію безпілотників та постачання дронів для війська.

Сіліня та Шмигаль обговорили розширення співпраці двох країн в усіх сферах, що стосуються посилення військових на полі бою. Зокрема, співпрацю між оборонними компаніями.

Український прем’єр зауважив, що Латвія послідовно підтримує санкції проти росії та є надійним союзником України в інтеграції до ЄС і НАТО. Крім того, країна надає допомогу енергетичним обладнанням і планує передати сонячні панелі для лікарень.

Нагадаємо, Евіка Сіліня прибула до Києва вранці 11 вересня, також до столиці приїхали президент Литви Гітанас Науседа, президент чеського Сенату Мілош Вистрчіл, державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Коаліція безпілотників

У січні Латвія взяла зобов’язання вести коаліцію дронів у межах Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Нині у коаліції безпілотників 14 країн — Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Німеччина та Швеція. 

Цьогоріч Міноборони Латвії виділило на потреби коаліції безпілотників 20 мільйонів євро, з яких понад 10 мільйонів витратять на закупівлі у латвійського оборонно-промислового комплексу. 

Протягом квітня-травня Латвія відправила до України 135 бойових безпілотників різної потужності та засоби радіоелектронної боротьби приблизно на 1 млн євро. У липні Латвія пообіцяла надіслати Україні ще понад 2,5 тисячі бойових безпілотників різних типів і характеристик на 4 мільйони євро.

До кінця року країна продовжить закуповувати бойові безпілотники, насамперед FPV-дрони, якими можна керувати від першої особи. 

Загалом учасники коаліції вже зібрали понад пів мільярда євро на постачання безпілотників до України. Також країни-учасники працюють над створенням спільного фонду, щоб вони могли швидше й ефективніше отримувати фінансування для виробництва дронів у країнах коаліції.