«Замість 30 тисяч паперових документів». У Міноборони презентували IT-систему тилового забезпечення армії
Міноборони разом з Державний оператор тилу — закупівельна агенція при Міністерстві оборони України, що забезпечує тилові потреби ЗСУ: харчування, речове майно, пально-мастильні матеріалиДержавним оператором тилу презентували ІТ-систему для управління тиловими потребами ЗСУ — DOT-Chain. Розробка проєкту тривала пів року. У Міністерстві запевняють: це інноваційне рішення, що зможе повністю викорінити корупцію. Бюджет тилового забезпечення ЗСУ нині становить 96 мільярдів гривень.
«Це революційний крок, який мінімізує людські помилки, спрощує документообіг і забезпечує своєчасні виплати постачальникам. Кілька кліків замість тисяч паперових документів — це значна економія часу, що дозволяє армії оперативніше реагувати на нові виклики», — заявив під час презентації міністр оборони Рустем Умєров.
За словами розробників, якщо раніше термін постачань до військових частин міг становити два місяці, то нова система скорочує цей строк учетверо і скасовує необхідність паперових документів.
«Після того, як системою навчаться користуватись усі начпроди і ми відпрацюємо в ній усі процеси, очікується, що ми зможемо ще більше скоротити час на постачання. До цього для забезпечення харчуванням однієї військової частини генерувалося 30 тисяч паперових документів. Це тільки один тиждень однієї військової частини. Тепер у цьому немає потреби», — каже ІТ-радниця Державного оператора тилу, відповідальна за розробку проєкту, Альона Жужа.
За її словами, відтепер у системі видно всі статуси документів щодо закупівлі й постачання, а видаткові накладні одразу підвантажуються в систему. В той час як Державний оператор тилу, маючи електронні підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити заявку. Відомості з системи використовуватиме й Міноборони, аби відповідно до даних коригувати потреби військових.
«Я впевнений, що кожен з вас так чи інакше бачив у соцмережах пости про те, що десь із харчуванням є проблеми, а десь ситуація критична. Система DOT-Chain дозволяє нам абсолютно точно в реальному часі розуміти, де яка ситуація, ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність за те, що відбувається на місцях», — заявив очільник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов.
Наразі функціонал системи поширюється лише на харчування. У майбутньому його обіцяють масштабувати для закупівель інших категорій товарів.