Президент Казахстану назвав росію «непереможною» і підтримав мирний план Китаю та Бразилії

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вважає, що росія «непереможна у військовому сенсі», тому продовження війни призведе до «непоправних наслідків». На його думку, зараз варто шукати миру, вивчивши мирні пропозиції різних країн.

Про це він сказав під час переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцом під час його візиту до Казахстану.

За словами Токаєва, подальша ескалація війни призведе до «непоправних наслідків для всього людства», зокрема для країн, прямо залучених до «російсько-українського конфлікту». Він також заявив, що у 2022 році втратили «хороший шанс на досягнення хоча б перемир'я» після відмови укласти Стамбульську угоду.

Нагадаємо, перший раунд мирних переговорів між Україною та рф розпочався одразу через кілька днів після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Спершу російські та українські учасники переговорів зустрілися в Білорусі, але потім їздили в Туреччину та продовжували там переговори до квітня.

У квітні 2022 року розробили проєкт мирної угоди між державами, але її так і не підписали.

А втім, досягнення миру досі можливе, вважає президент Казахстану. Для цього треба, мовляв, розглянути мирні ініціативи від різних держав, зупинити воєнні дії, а вже потім — «перейти до обговорення територіальних питань».

Він додав, що Казахстан вважає мирний план Китаю і Бразилії таким, що «заслуговує на підтримку». Крім того, Токаєв сказав, що «сусідні народи повинні жити в мирі та взаєморозумінні» і що в Казахстані «з непідробною симпатією ставляться до українського народу, його самобутньої культури».

Мирна пропозиція Китаю та Бразилії

23 травня уряди Бразилії та Китаю уклали угоду про врегулювання війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру, передавало CNN Brasil. Країни також просили підтримки міжнародної спільноти.

У своєму плані Китай і Бразилія пропонували нерозширення площі ведення бойових дій, недопущення ескалації та «ненагнітання ситуації будь-якою стороною».

Згодом китайське Міністерство закордонних справ заявило, що його спільний із Бразилією план схвально оцінили понад 110 країн. Водночас президент України Володимир Зеленський розкритикував пропозицію Бразилії та Китаю, вважаючи її деструктивною політичною заявою, щодо якої не консультувалися з Києвом.