У нас мало часу, наступні місяці будуть вирішальними у війні з росією — Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що наступні кілька місяців стануть вирішальними для результату російсько-української війни. Він закликав союзників визначити цей результат самим, щоб цього не зробила рф та її «криваві союзники».

Про це Зеленський сказав у своїй промові на церемонії нагородження премією Американської академії досягнень.

За його словами, Україна та союзники мають «бути швидшими», щоб «не втратити наступні кілька місяців у війні» і «наступні десятиліття». Для цього в України є план перемоги, який Зеленський покаже США та іншим союзникам.

На думку Зеленського, за допомогою плану зараз «ми всі маємо силу сформувати світ, у якому житимуть наші діти та їхні діти».

«Нам усім потрібна перемога. І ми всі знаємо чому. І нехай ця перемога буде віддзеркаленням кожного з вас і вашої підтримки», — підсумував він.

Раніше Зеленський вже казав, що саме цієї осені вирішується, що буде далі в російсько-українській війні.

План перемоги

Володимир Зеленський заявляв, що Київ хоче розробити план щодо завершення війни й паралельно посилювати свої можливості на полі бою. Він пояснював, що в разі продовження тиску на росію її можна змусити до дипломатичного врегулювання.

Згодом Зеленський почав говорити саме про «план перемоги» у війні. За словами глави держави, Україна утримуватиме російську територію, оскільки це невіддільна частина цього плану. Також він пояснював, що документ може прокласти шлях до надійного миру — до повної реалізації «формули миру».

Цей план Україна представить міжнародним партнерам. Зокрема, для цього президент у вересні зустрінеться зі своїм американським колегою Джо Байденом.

«Цей план — про Україну, про наших вояків. Там небагато пунктів, і, як на мене, це добре. Кожен пункт залежатиме від рішення Байдена», наголошував Зеленський у розмові з американським журналістом Фарідом Закарією.

Він також розповів, що український план перемоги містить пʼять пунктів, які, зокрема, стосуються військової та економічної підтримки.