Українські командири стурбовані підготовкою мобілізованих бійців: не мають мотивації, тікають від першого вибуху — FT

Командири української армії відзначають брак навичок у новобранців, яких після мобілізації відправляють на заміну військам на фронті. Вони нібито залишають позиції, потрапляючи під обстріл, та не мають достатньої мотивації.

Про це пише Financial Times, поспілкувавшись з українськими військовими, що воюють на Донеччині.

Так, командир одного з підрозділів, що тримає оборону на південний схід від Покровська, розповідає, що з восьми військових, які замінили тих, хто пішов на ротацію, лише двоє мали бойовий досвід.

Більша частина з цих шести військових старші за 40 років, і вони загинули або зазнали поранень протягом першого тижня на лінії фронту, через що підрозділ мусив відступити. 

За словами інших командирів та солдатів із чотирьох українських бригад, новобранцям бракує базових бойових навичок та мотивації. Вони, мовляв, часто тікають зі своїх позицій, коли потрапляють під обстріл.

За підрахунками військових, від 50 до 70 відсотків нових піхотинців було вбито або поранено протягом декількох днів після початку їхньої першої ротації.

Ще один командир, чий підрозділ захищає позиції навколо Курахового, розповів, що «деякі хлопці завмирають, бо бояться стріляти у ворога, а потім саме вони залишають позиції в мішках для трупів або тяжкопораненими».

Крім того, після боїв багато новобранців самовільно лишають позиції, а інші повертаються настільки контуженими й виснаженими, що потрапляють до психіатричних відділень.

Що передувало?

Як писало Associated Press, погана підготовка мобілізованих є однією з причин низки втрат українських територій на сході. Чимало новобранців відмовляються стріляти або ж просто покидають позиції.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявляв, що мобілізовані українці вирушають на фронт з меншим рівнем підготовки, ніж він хотів би. Тому він оголосив про плани збільшити термін базової загальновійськової підготовки. Очікують, що відповідний проєкт розпочнуть уже в жовтні-листопаді 2024 року.