Китай та інші «країни-однодумці» створять «Друзів миру», щоби врегулювати війну в Україні

Китай оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», в межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні. 

Про це заявив китайський міністр закордонних справ Ван Ї на зустрічі з головним спеціальним радником президента Бразилії Селсо Аморімом.

За його словами, до ініціативи доєднаються Пакистан та інші «країни-однодумці» з Країни, які Світовий банк вважає з низьким або середнім доходом в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському басейніГлобального Півдня

«“Друзі миру” — це не закрита група, а відкрита платформа, вона не прагне конкуренції та конфронтації, а веде інклюзивний діалог. “Друзі миру” були створені заради миру і повинні вітатися міжнародною спільнотою», — заявив Ван Ї. 

У китайському відомстві також стверджують, що ініціатива має на меті «об’єктивний раціональний голос і відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання».

Бразильський посадовець водночас пригадав про мирну пропозицію двох країн — «Консенсус із шести пунктів» — і сказав, що він «має велике значення». Аморім переконаний, що Пекін та Бразиліа можуть і надалі працювати разом у межах «Друзів миру», щоби «сприяти охолодженню ситуації».

Мирна пропозиція Китаю та Бразилії

23 травня уряди Бразилії та Китаю уклали угоду про врегулювання війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру, передавало CNN Brasil. Країни також просили підтримки міжнародної спільноти.

У своєму плані Китай і Бразилія пропонували нерозширення площі ведення бойових дій, недопущення ескалації та «ненагнітання ситуації будь-якою стороною».

Згодом китайське Міністерство закордонних справ заявило, що його спільний із Бразилією план схвально оцінили понад 110 країн.

Водночас президент України Володимир Зеленський розкритикував таку пропозицію від двох країн. Він вважає цю ідею деструктивною політичною заявою, щодо якої не консультувалися з Києвом.