Швейцарія привітала китайсько-бразильську пропозицію щодо припинення війни в Україні

Швейцарія підтримала мирну пропозицію Китаю та Бразилії, оскільки вважає, що вона закликає до припинення вогню та передбачає політичне розв’язання конфлікту.

Про це заявив речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ніколя Бідо в коментарі виданню Le Temps.

Бідо розповів, що китайсько-бразильська пропозиція «пропонує альтернативу войовничим промовам, які ми мали змогу почути З 24 по 30 вересня у Нью-Йорку проходить 79-та Генеральна Асамблея ООНцього тижня в ООН як з української, так і з російської сторони».

Водночас він наголосив на важливості додати в документ ініціативи посилання на Статут ООН.

Le Temps пише, що Швейцарія була єдиною західною країною, запрошеною 27 вересня на установчу зустріч «Друзів миру» на чолі з Китаєм та Бразилією. Хоча відомо, що в зустрічі брала участь також Угорщина.

Крім того, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто казав, що з європейських країн, окрім Швейцарії, запрошували також Францію.

Хто такі «Друзі миру»?

Китай 27 вересня оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», в межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні.

Як стверджують у китайському МЗС, ініціатива має на меті «об’єктивний раціональний голос і відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання».

Глава МЗС Угорщини стверджував, що до платформи вже доєдналися 15 країн. Серед них — Саудівська Аравія, Туреччина та Мексика.

Мирна пропозиція Китаю та Бразилії

23 травня уряди Бразилії та Китаю уклали угоду про врегулювання війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру, передавало CNN Brasil. Країни також просили підтримки міжнародної спільноти.

У своєму плані Китай і Бразилія пропонували нерозширення площі ведення бойових дій, недопущення ескалації та «ненагнітання ситуації будь-якою стороною».

Згодом китайське Міністерство закордонних справ заявило, що його спільний із Бразилією план схвально оцінили понад 110 країн.

Водночас президент України Володимир Зеленський розкритикував таку пропозицію від двох країн. Він вважає цю ідею деструктивною політичною заявою, щодо якої не консультувалися з Києвом.