У Раді закликають до «радикальних» заходів, бо мобілізація «пішла на спад»
Рівень мобілізації в Україні знизився після кількох місяців дії відповідного закону. Тому треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.
Таку думку висловив народний депутат і секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю NV.
За його словами, «потрібно не боятися» говорити про погіршення мобілізації та вживати заходів, які «можуть для когось звучати радикально, кардинально».
Костенко переконаний, що президент Володимир Зеленський як верховний головнокомандувач і міністр оборони Рустем Умєров мають «брати на себе відповідальність» і використовувати «різні методи».
Такими методами, на його думку, є підвищення мотивації різних категорій населення для служби на контракті, а також зниження призовного віку. Якщо ж мобілізацію в Україні надалі будуть «спускати на гальмах», то скоро вона «піде в мінус», додає депутат.
«Ось на це треба звернути увагу — набір людей, правильних, не просто всіх підряд. Найбільша проблема — ми набираємо всіх підряд, у нас велика армія, а на полі бою нікого немає, бо набираємо обмежено придатних», — каже Костенко.
Зазначимо, незадовго після того, як закон про мобілізацію став чинним, президент Володимир Зеленський казав, що мобілізація в Україні зросла. А заступник голови парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко розповідав, що загалом цьогоріч удасться мобілізувати 120 тисяч людей.
Зменшення призовного віку
2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.
Такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.
Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років. А президент Володимир Зеленський казав, що зниження призовного віку потрібне, бо молоді люди мають кращу фізичну підготовку, а також швидше орієнтуються в технологіях, які широко застосовуються в бойових діях.