Відновлення Держпрому після російського удару: Харків розраховує на підтримку ЮНЕСКО
Харків розраховує, що ЮНЕСКО допоможе відновити будівлю Держпрому, яка зазнала пошкоджень унаслідок російського авіаудару.
Про це заявив міський голова Ігор Терехов.
На зустрічі з журналістами Терехов розповів, що його дід був серед будівельників Держпрому.
«Він є візитівкою міста, тому ми будемо офіційно звертатися до ЮНЕСКО. Наш міжнародний департамент працює над тим, щоб цей процес почався», — цитує міського голову видання «Ґвара медіа».
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов також зазначив, що ведуться перемовини з міжнародними донорами, аби вони допомогли з коштами для відновлення будівлі.
Про обстріли Харкова
Напередодні близько 21:00 російські окупанти завдали удару по центру Харкова. Одна з ворожих ФАБ-500 влучила в будівлю Держпрому — пам’ятки архітектури національного значення, що внесена до попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Внаслідок удару частково пошкоджено 3 поверх будівлі.
Уламками та вибуховою хвилею також пошкоджено реабілітаційне відділення медзакладу, два житлові будинки, будівлю апеляційного господарчого суду, два навчальні заклади, приміщення банку, заклади харчування та 7 автівок.
Постраждали 9 людей: пʼять чоловіків, серед них поліціянт, який перебував на чергуванні, та четверо жінок. Одна 18-річна дівчина, яка проходила поряд із місцем влучання, перебуває в лікарні у стані середньої важкості.
Ще один удар по Харкову стався о 03:00. Окупанти поцілили в Основ’янський район міста. Унаслідок обстрілу КАБами зруйновано приватний будинок, ще 19 пошкоджено.
Постраждали двоє чоловіків 50 та 57 років. Загинуло четверо людей — двоє хлопців віком 25 та 26 років і дві жінки 70 та 90 років.
Більше про Держпром
Держпром став символом індустріальної епохи 1920-х років. Він був збудований у 1925-1928 роках у стилі конструктивізму та став першим у Європі хмарочосом із залізобетонною конструкцією.
Будівля має унікальну форму, схожу на лабіринт із комплексом взаємопов’язаних секцій та переходів, що нагадують гігантські машини. Конструкція дозволяє пройти з одного кінця будівлі в інший без потреби виходити назовні.
Хмарочос складається з трьох частин, кожна з яких має різну висоту. Найвища центральна вежа досягає 63 метрів.
У 2017 році Держпром внесли до попереднього списку ЮНЕСКО як об’єкт, що заслуговує на статус Світової спадщини.