Трамп домовиться з путіним, але, ймовірно, не на користь України та Європи — президент Чехії

Президент Чехії Петр Павел закликав не покладатися на новообраного президента США Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні. Адже якщо він і зможе цього досягти, то лише коштом українських поступок.

Про це Павел сказав перед міжнародною конференцією Prague Defence Summit, цитує Aktuality.

Він каже, що багато країн сподіваються на Трампа, який обіцяв «забезпечити зміни» та закінчити війну в Україні протягом 24 годин.

Однак сам Павел вважає, що новообраний американський президент спробує укласти угоду з російським лідером володимиром путіним, яка буде не в інтересах України та Європи. На його думку, ця угода, ймовірно, передбачатиме територіальні поступки росії або відмову від вступу України до НАТО щонайменше на 20 років.

Президент Чехії заявив, що союзники України від початку робили недостатньо для її підтримки, що дало росії змогу захопити частину української території. Тепер війна розвивається більше на користь рф, вважає він, тому спонукати обидві сторони до переговорів важко.

Варто зазначити, що раніше Павел заявляв, що Україна має бути «реалістичною» щодо своїх цілей у війні й повинна прийняти, що деякі території «тимчасово» залишаться під окупацією москви — тобто те, що, за його словами, може запропонувати Трамп і що він розкритикував.

Трамп і Україна

Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме. Одного разу він заявляв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема завдяки своїм хорошим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським та російським лідером володимиром путіним.

Reuters писав, що радники Трампа представили план, згідно з яким той у разі переобрання надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою. Окрім цього, кандидат у президенти США заявляв, що зупинить фінансову допомогу Україні.

На дебатах із Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про виведення українських військ з окупованих регіонів та відмову України від вступу до НАТО. Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, озвучив протилежну думку, запропонувавши замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.

Уже після обрання Трампа видання Wall Street Journal писало про ще один план, який запропонували радники Трампа. Він передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.

Газета зазначала, що вирішувати, за якою з пропозицій щодо врегулювання війни вести політику, має сам Трамп. Якої з цих стратегій він буде дотримуватися і чи буде він це робити взагалі, залишається незрозумілим.