США близькі до рішення передати Україні далекобійні ракети JASSM — Reuters

Сполучені Штати близькі до угоди про надання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM. Вони можуть увійти до наступного пакета допомоги.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

За словами співрозмовників агентства, про включення ракет JASSM до пакета озброєнь для України буде оголошено цієї осені. Але остаточного рішення ще не ухвалили. Україні доведеться почекати кілька місяців, оскільки США розвʼязують технічні проблеми перед будь-яким постачанням.

Посадовці сказали, що постачання ракет JASSM Україні може «суттєво змінити стратегічний ландшафт конфлікту» та збільшити зону ураження на території росії.

Аналітики припустили, що радіус ударів ракет JASSM може «відтіснити» російські плацдарми та склади, що розташовані за сотні кілометрів далі від лінії бойових дій.

Запуск ракет поблизу північного кордону України з росією міг би дозволити ЗСУ уражати військові об’єкти у Воронежі та Брянську, а на півдні — по аеродромах або військово-морських об’єктах у Криму.

«Ракета JASSM може дозволити Україні уражати цілі на відстані близько 300 км на території росії, включаючи щонайменше 30 авіабаз, деякі з яких росія використала для завдання ударів», — вказує агенція.

Далекобійні ракети для України

17 листопада газета New York Times із посиланням на американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії. Згодом про це також написало інформаційне агентство Reuters.

Як пояснили співрозмовники журналістів, дозвіл на застосування ATACMS став відповіддю на рішення росії залучити війська КНДР для війни проти України.

Президент Володимир Зеленський опосередковано підтвердив цю інформацію, зазначивши, що «ракети самі за себе скажуть».

20 листопада у медіа з’явилась інформація, що Україна вперше застосувала франко-британські крилаті ракети Storm Shadow для ударів по території росії. Імовірно, ними вдарили по Курській області.

Американський інститут вивчення війни (ISW) вважає, що Storm Shadow поцілили у командний пункт російських і північнокорейських військ у маєтку князів Барятинських поблизу села Мар’їно. За даними WSJ, під час удару Storm Shadow зазнав поранення північнокорейський генерал.

23 листопада Франція надала Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.