У Байдена хотіли запросити Україну в НАТО до приходу Трампа, але потім передумали — Bloomberg
Адміністрація чинного президента США розглядала можливість офіційного заклику надати Україні запрошення до НАТО до того, як Дональд Трамп повернеться у Білий дім. Але згодом цю ідею відкинули.
Про це пише Bloomberg.
Видання стверджує, що запрошення до НАТО, як того передбачає План перемоги українського президента Володимира Зеленського, став би частиною зусиль Байдена для зміцнення України до того, як Трамп офіційно вступить на посаду.
Рішення не закликати до надання Україні запрошення було зумовлене «малою імовірністю успіху в короткостроковій перспективі» від такого запрошення. Крім того, російський лідер володимир путін також стверджував, що членство України в НАТО було б приводом для війни рф з Альянсом.
Однак, замість запрошення до НАТО, з Україною укладуть низку двосторонніх домовленостей у сфері безпеки, які, мовляв, нададуть Україні певні гарантії, пише Bloomberg.
Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський представив План перемоги у Верховній Раді. Одним із п’яти пунктів плану є запрошення України вступити в НАТО вже «зараз». Під час презентації плану в парламенті Зеленський зазначив, що членство в НАТО — це «питання подальшого, а не теперішнього».
Кроки Байдена перед відходом із посади
17 листопада газета New York Times із посиланням на американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії.
Однак посолка США при НАТО Джуліан Сміт заявила, що НАТО не планує запрошувати Україну вступити в Альянс у найближчому майбутньому.
Згодом про це також написало інформаційне агентство Reuters. А ще пізніше у Держдепі США офіційно підтвердили такий дозвіл від Джо Байдена.
Також американський президент нібито схвалив передання Україні протипіхотних мін на тлі стурбованості від швидкого просування російських військ на сході країни, писало Washington Post.
А крім того, адміністрація Байдена подала до Конгресу заяву про намір скасувати майже половину боргу України на економічну допомогу — йдеться орієнтовно про 4,65 мільярда доларів.