У РНБО спростували англомовну публікацію про «Орешник», назвавши її вигідною для росії
Англомовне видання Military Watch Magazine написало, що росія здатна виготовляти 25 ракет «Орешник» щомісяця, тобто до 300 ракет на рік. В Україні цю інформацію назвали неправдою.
Про це йдеться в дописі директора Центру протидії дезінформації при РНБО Андрія Коваленка.
За його словами, Military Watch Magazine є «своєрідною прокладкою для легітимізації вигідної для рф інформації». Метою ж публікації цього видання, мовляв, було поширення страху в західних суспільствах.
Коваленко стверджує, що через санкції у росії суттєво сповільнився цикл виробництва високотехнологічних ракет. Зокрема, виробництво таких ракет, як «Кинджал», «йде на одиниці». Натомість росія інтенсивно використовує ударні дрони типу Shahed.
«А “Орешник” — це ще більш технологічний цикл, тому інформація про штампування цієї міжконтинентальної балістичної ракети є свідомим фейком», — сказав директор ЦПД.
Удар «Орешника» по Україні
Уперше росія застосувала «Орешник» проти України рано-вранці 21 листопада, вдаривши по Дніпру.
Українські розвідники заявили, що «Орешник» — це назва науково-дослідної роботи росіян, а сама система насправді називається «Кедр». Це носій ядерної зброї. Але для удару по Дніпру росіяни застосували її у «без’ядерному варіанті».
За даними ГУР, станом на жовтень росіяни мали зробити два дослідні зразки «Орешника», і про серійне виробництво не йшлося.
На сесії Ради колективної безпеки ОДКБ глава росії пригрозив обстрілювати Україну ракетами «Орешник». За його словами, у світі «немає аналогів» цьому озброєнню, і «з’являться вони не скоро», а от у росії «є ще кілька готових до застосування систем, подібних до “Орешника”».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що погрози глави рф володимира путіна вдарити ракетою «Орешник» спрямовані на те, щоб зірвати мирні зусилля новообраного президента США Дональда Трампа.