Трамп про війну в Україні: натякнув, що не кине Київ, але виступив проти далекобійних ударів по рф
Новообраний президент США Дональд Трамп не підтримує удари далекобійним озброєнням углиб росії. Водночас він підтвердив, що досі хоче досягти угоди про завершення війни.
Про це він розповів Time.
«Я категорично не згоден із запуском ракет на сотні миль на територію росії. Чому ми це робимо? Ми лише посилюємо цю війну і погіршуємо її», — заявив він.
На його думку, ситуація на Близькому Сході — проблема, яку легше розв’язати, «ніж те, що відбувається з росією та Україною».
На питання, покине він Україну чи ні, Трамп заявив, що використає підтримку Києва від Вашингтона як важіль впливу проти росії в переговорах щодо припинення війни.
«Я хочу досягти згоди, і єдиний спосіб досягти згоди — це не кидати [Україну]», — додав він.
Трамп та Україна
Позиція республіканця Дональда Трампа та його команди щодо України залишається неоднозначною. Під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме.
Він запевняв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема завдяки своїм хорошим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським та російським лідером володимиром путіним.
Водночас Трамп грозився зупинити фінансову допомогу Україні та «вийти» з російсько-української війни.
На дебатах із Джо Байденом він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про виведення українських військ з окупованих регіонів та відмову України від вступу до НАТО. Але Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, озвучив протилежну думку, запропонувавши замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.
За даними ЗМІ, радники Трампа представили план, згідно з яким той у разі переобрання надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою.
Уже після перемоги Трампа стало відомо про ще один план, який запропонували його радники. Він передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.
Наразі невідомо, якої з цих стратегій буде дотримуватися Трамп і чи робитиме він це взагалі.