США відправлять Україні зброю на $500 млн. CNN пише, що це частина «історичних заходів» Пентагону
Міністерство оборони США розповіло, що ввійде до чергового пакета допомоги Україні, який напередодні анонсували в Білому домі.
Про це йдеться на сайті Пентагону.
Орієнтовна вартість пакета допомоги становить 500 мільйонів доларів. Його виділять із запасів американського Міноборони.
Так, до пакета ввійшли:
- боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
- боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси;
- високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (HARM);
- безпілотні літальні апарати (БпЛА);
- протимінні, захищені від засідок транспортні засоби (MRAP);
- високомобільні багатоцільові колісні транспортні засоби (HMMWV);
- легкі тактичні машини;
- засоби захисту від хімічної, біологічної, радіологічної, ядерної зброї;
- протитанкові системи Javelin та AT-4;
- ракети трубчастого пуску з оптичним наведенням, що відстежуються по дротах (TOW);
- боєприпаси для стрілецької зброї;
- обладнання та боєприпаси для підривних робіт;
- запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспортування.
Напередодні, 12 грудня, радник Білого дому Джон Кірбі, заявив, що президент США Джо Байден схвалив уже 72-й пакет допомоги для України, який міститиме додаткові засоби ППО. Однак суму та вміст тоді ще не оприлюднили.
Тим часом CNN із посиланням на неназваного посадовця адміністрації Байдена пише, що США вживають «історичних заходів для переміщення величезної кількості зброї в Україну протягом наступних п’яти тижнів».
«Відсьогодні до середини січня ми доставимо в Україну сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критичні засоби», — сказав журналістам чиновник.
Кроки Байдена перед відходом із посади
17 листопада газета New York Times із посиланням на американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії. Пізніше у Держдепі США офіційно підтвердили такий дозвіл від Джо Байдена.
Також американський президент нібито схвалив передання Україні протипіхотних мін на тлі стурбованості через швидке просування російських військ на сході країни, писав Washington Post.
А крім того, адміністрація Байдена подала до Конгресу заяву про намір скасувати майже половину боргу України на економічну допомогу — йдеться орієнтовно про 4,65 мільярда доларів.
Команда чинного президента США Джо Байдена запевняла, що прагне зробити все необхідне, щоб Україна мала змогу боротися наступного року, коли до Білого дому прийде Дональд Трамп.