Німеччина також готова відправити миротворців в Україну. Але погодитися на це має і москва — Пісторіус

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його країна «відіграватиме певну роль» у забезпеченні потенційної майбутньої мирної угоди між росією та Україною. Однак зараз складно сказати, у якому форматі це відбуватиметься.

Про це він сказав журналістам у Берліні, передає Reuters.

За його словами, остаточне рішення про розміщення військ в Україні ще зарано ухвалювати, адже досі немає ані переговорів, ані припинення вогню.

Однак, якщо таке припинення вогню почнеться, то тоді ООН, НАТО і ЄС мають обговорити забезпечення перемир’я: «І очевидно, що Німеччина, як найбільша економіка Європи, відігравала б тут певну роль».

Яка саме це може бути роль, він не сказав, покликаючись на залежність від умов припинення вогню й мандата миротворчих сил. Крім того, Пісторіус наголосив, що прийняти такий мандат мають як Україна, так і росія.

Раніше про готовність відправити миротворців казали і в Італії, тим часом у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська.

А в Нідерландах допустили варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одноголосного рішення всіх країн блоку.

Західні війська в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, тоді він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Нещодавно французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.

Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.