Кандидат у канцлери Німеччини вважає, що поява миротворців в Україні можлива. Але лише за згоди рф

Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що для участі його країни у миротворчій місії в Україні потрібен міжнародний мандат та згода росії. 

Про це пише Die Zeit. 

«Якщо буде мирна угода і якщо Україні потрібні гарантії безпеки, то ми можемо обговорювати це лише за наявності чіткого мандата за міжнародним правом. Наразі я цього не бачу. Я б хотів, щоб такий мандат існував у консенсусі з росією, а не в конфлікті», — заявив політик.

Водночас Мерц сказав, що не може назвати, які гарантії безпеки могла б отримати Україна, тому що «ми далекі від такого припинення вогню».

«Це питання, яке потрібно прояснити за найближчі кілька тижнів, можливо, місяців», — додав він.

Зазначимо, що таку позицію щодо миротворців відстоює і чинний міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він казав, що його країна «відіграватиме певну роль» у забезпеченні потенційної майбутньої мирної угоди між росією та Україною.

Західні війська в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, тоді він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Нещодавно французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.

Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.

Раніше про готовність відправити миротворців казали в Італії та Німеччині, тим часом у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська. А в Нідерландах допустили варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одноголосного рішення всіх країн блоку.