«Що вони робитимуть у разі наступу?»: Зеленський про ідею миротворців із Європи

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує ідею відправлення європейських миротворців, але лише як один із варіантів безпеки, а не єдиний. Наразі ця ідея «набуває форми», але до неї ще лишається багато запитань.

Про це він сказав в інтерв’ю для Associated Press.

Зеленський повторив, що прагне отримати як гарантії безпеки для України членство в НАТО. На його думку, це будуть «найдешевші для всіх» гарантії, а також це стане «перемогою Трампа».

Тим часом інші гарантії безпеки вимагатимуть оборонної підтримки від США та Європи. Ідею розгортання європейських миротворців український президент підтримує, хоча лише «як частину гарантій безпеки, але не як єдину гарантію».

Крім того, Зеленський зауважив, що до цієї ідеї «залишається багато питань», зокрема щодо командно-адміністративної структури, кількості військ і їхніх позицій. Він говорив про це із президентом Франції Емманюелем Макроном, якому належить ідея миротворців, і президентом США Дональдом Трампом.

«Уявіть собі, є контингент. Питання в тому, хто відповідальний? Хто головний? Що вони будуть робити, якщо будуть російські удари? Ракети, висадка, напад із моря, перетин сухопутного кордону, наступ. Що вони будуть робити? Які в них повноваження?» — питає український президент.

Миротворці для України

Нагадаємо, ще в лютому 2024 року президент Франції Емманюель Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

У листопаді того самого року французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову нового президента США Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.

Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.

Президент Володимир Зеленський заявив, що війська партнерів в Україні можуть стати одним із найкращих інструментів, щоб примусити рф до миру. Однак він наголосив, що європейська миротворча місія не повинна замінити Україні членство в НАТО.

Про готовність відправити миротворців казали в Італії, Німеччині та Великій Британії. Хоча міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зауважив, що погодити європейську миротворчу місію має і росія.

Водночас у Польщі заявили, що не планують відправляти до України свої війська.