Міжнародні лабораторії підтвердили, що росія застосовує проти України хімічну зброю

Дві лабораторії Організації із заборони хімічної зброї підтвердили, що росіяни застосовують в Україні гранати, що містять заборонені хімічні речовини.

Такий звіт надала Організація із заборони хімічної зброї, повідомляє Міністерство закордонних справ.

Експерти ОЗХЗ проаналізували надані Україною матеріали, зокрема чотири російські гранати РГ-Во та відповідні зразки ґрунту й трави.

Як результат, дві незалежні одна від одної сертифіковані лабораторії підтвердили, що передані Україною докази містять Бойова отруйна речовина подразнювальної діїречовину CS, яка входить до складу засобів ведення боротьби із масовими заворушеннями.

У МЗС наголосили, що українська сторона постійно інформує міжнародну спільноту про систематичне застосування росією небезпечних хімічних речовин проти України, зокрема сльозогінних гранат типу РГ-Во.

У період із лютого 2023 до лютого 2025 року були задокументовані 6129 випадків застосування російськими окупантами боєприпасів, які містять небезпечні хімічні речовини, зокрема Бойова отруйна речовина подразнювальної дії2-хлоробензальмалононітрил (CS), Тверда речовина, яка може поширюватися у вигляді димухлорацетофенон (CN), а також хлорпікрин та меркаптани (малодоранти).

Такі дії рф є грубим порушенням пункту 5 статті 1 Конвенції про заборону розроблення, виробництва, накопичення й застосування хімічної зброї та про її знищення.

«Черговий звіт ОЗХЗ засвідчив системність злочинів росії, яка цілеспрямовано руйнує основи глобальної архітектури безпеки та підриває принципи нерозповсюдження зброї масового знищення», — повідомили в міністерстві.

Зазначимо, що раніше в Організації із заборони хімічної зброї заявляли, що свідчення, надані Україною та росією про використання арміями обох країн хімічної зброї, є «недостатньо обґрунтованими».

Українські військові повідомляли, що на сході війська рф скидали заборонені фосфорні бомби, снаряди з флешетами — крихітними металевими дротиками, заборонені запалювальні снаряди з термітними сумішами (температура горіння таких снарядів — приблизно 3000°C) тощо.