Скільки рятувальників загинули з початку великої війни — розповіли в ДСНС

З початку повномасштабної війни загинули 100 рятувальників, ще 430 — поранені.

Про це розповів голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, серед поранених велика кількість саперів. Мінно-вибухові травми мають важкі наслідки, і відновлення після таких поранень дуже складне, тривале й дороге, зауважив Даник.

«Наші хлопці дуже мотивовані, і якщо є найменша можливість повернутися служити в бойові підрозділи, то, звичайно, вони намагаються повернутися служити саме туди», — додав очільник ДСНС. 

А ті надзвичайники, які не можуть продовжувати службу в бойових підрозділах, мають змогу викладати в навчальних закладах і тренувальних центрах, а також обіймати адміністративні посади. 

«Ми розуміємо, що це — дуже потужний кадровий резерв саме в досвіді. Цих людей потрібно зберегти будь-якими способами й зробити так, щоб вони передали свій досвід молодим офіцерам, сержантам, які, відповідно, готуються до цієї роботи», — зауважив Даник.

Як ДСНС убезпечує рятувальників?

Ще в березні 2024 року міністр внутрішніх справ Ігор Клименко доручив проаналізувати алгоритм роботи екстрених служб після російського обстрілу в Одесі, де загинули рятувальники, поліціянти та фельдшер. Це не єдиний удар, унаслідок якого постраждали працівники ДСНС.

Згодом ДСНС змінила свої протоколи реагування після російських атак. Зокрема, оновлені вимоги стосувалися бронежилетів. До того, як зазначав Клименко, кількох рятувальників втратили через те, що бронежилети не закривали весь тулуб.