У передмісті Суджі на Курщині тривають бої, ворог хоче перенести бойові дії на Сумщину — Сирський

У Курській області тривають активні бойові дії, зокрема у передмісті Суджі та в районах довкола неї.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За його словами, окупанти застосовують штурмові підрозділи повітряно-десантних військ та сил спеціальних операцій задля прориву української оборони та витіснення Сил оборони з території Курщини.

Сирський зазначив, що противник також прагне перенести бойові дії на територію Сумської та Харківської областей. Попри це, росіяни зазнають серйозних втрат.

За даними Сирського, з початку Курської операції у серпні 2024-го окупанти втратили майже 55 тисяч солдатів, з них безповоротно — понад 22,2 тисячі.

Також вдалося уразити або знищити 2100 одиниць військової техніки та озброєнь росіян, зокрема:

  • 90 танків;
  • 654 бойові бронемашини;
  • 5 РСЗВ;
  • два засоби ППО;
  • один літак;
  • два гелікоптери;
  • понад 1100 авто;
  • 28 одиниць спецтехніки та майже півтори тисячі дронів.

«Незважаючи на посилений тиск російсько-північнокорейської армії, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно», — додав Сирський.

Більше про ситуацію на Курщині

Іще з листопада 2024 року російські військові розпочали активний наступ на українські позиції у Курській області, залучивши при цьому північнокорейських військових. Попри неодноразові спроби Сил оборони проводити контрнаступальні дії, ворог зміг значно звузити санітарну зону на російській території.

Наприкінці лютого росіяни почали штурми по лінії державного кордону в районі села Новеньке Сумської області. Задум росіян — перерізати на українській території трасу Юнаківка — Суджа, яка є найголовнішою логістичною артерією для українських військ на Курщині. Паралельно йшов наступ на саме місто Суджа.

Уже 11 березня два співрозмовники hromadske в Силах оборони підтвердили 11 березня, що росіяни зайшли в Суджу, через що українські сили були змушені відходити звідти. Утім, про повний вихід з міста не йшлося.