Трамп: Ми говорили з Україною про втрату територій
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон обговорював з Києвом можливу втрату територій за результатами мирних домовленостей.
Про це він розповів після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, трансляцію українською проводив «Голос Америки».
«Ми працюємо не в темряві. Ми говорили з Україною про частини території, які можуть бути втримані та які можуть бути втрачені. І всі елементи кінцевого рішення», — зазначив Трамп.
Зокрема, американський президент зазначив, що треба визначити, кому належатиме Запорізька АЕС. Також він згадав про прагнення України вступити до НАТО, додавши, що «відповідь на це питання відома впродовж останніх 40 років».
«Обговорюється багато елементів кінцевої можливої угоди. Ми хочемо подивитися, як діятимуть у росії. І якщо вони будуть не готові, то це стане великим розчаруванням», — додав Трамп.
Нагадаємо, державний секретар США Марко Рубіо розповідав, що питання територіальних поступок порушувалося під час переговорів української та американської делегацій у Саудівській Аравії 11 березня.
Ще раніше радник із питань національної безпеки США Майк Волц казав, що заради мирної угоди москві доведеться погодитися на гарантії безпеки для України від європейців, а Києву — піти на територіальні поступки.
А спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог припускав, що Україна може укласти угоду, у якій будуть зафіксовані територіальні втрати без офіційного визнання, що ці землі стали російськими.
Водночас міністр оборони США Піт Гегсет заявляв, що неможливість повернення України до кордонів станом на 2014 рік не є поступкою російському лідерові володимиру путіну, а нібито вказує на реалізм.
Президент України Володимир Зеленський наголошував, що Київ не визнаватиме окуповані території російськими. Він також підкреслював, що Україні потрібен мир без торгівлі територіями та суверенітетом.
За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у вересні-жовтні 2024 року, 58% опитаних українців виступали проти територіальних поступок.