ISW: Доказів оточення українських військ у Курській області немає

Інститут вивчення війни (ISW) не зафіксував жодних геолокаційних доказів того, що російські війська оточили значну кількість українських військових у Курській області.

Про це йдеться в їхньому звіті.

Аналітики зазначили, що на інших ділянках фронту теж не спостерігають оточення українських військ росіянами.

13 березня президент США Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social повідомив, що зараз тисячі українських військових начебто перебувають «повністю в оточенні». Тому він попросив путіна «помилувати їх». Ймовірно, він мав на увазі поточну ситуацію на Курщині.

У відповідь за заклик американського лідера, путін запропонував українським військовим на Курщині здатися в полон. Крім того, під час свого візиту до Курської області, він підкреслив: українських воїнів варто розцінювати «як терористів».

Аналітики ISW наголосили, що путін використав заяву президента США Дональда Трампа про нібито оточення українських військ у Курській області як привід для відволікання уваги від відмови кремля прийняти американсько-українську пропозицію про припинення вогню.

Раніше Генеральний штаб ЗСУ теж спростовував заяву Трампа про оточення українських військ на Курщині. Там зазначили, що підрозділи Сил оборони України перегрупувались, відійшовши на більш вигідні рубежі оборони, де й надалі виконують поставлені завдання. Вони відбивають наступи росіян і завдають їм уражень.

Ситуація на Курщині

Іще з листопада 2024 року російські військові розпочали активний наступ на українські позиції в Курській області, залучивши при цьому північнокорейських військових. Попри неодноразові спроби Сил оборони проводити контрнаступальні дії, ворог зміг значно звузити санітарну зону на російській території.

Наприкінці лютого росіяни почали штурми по лінії державного кордону в районі села Новеньке Сумської області. Задум росіян — перерізати на українській території трасу Юнаківка — Суджа, яка є найголовнішою логістичною артерією для українських військ на Курщині. Паралельно йшов наступ на саме місто Суджа.

Уже 11 березня два співрозмовники hromadske в Силах оборони підтвердили, що росіяни зайшли в Суджу, через що українські сили були змушені відходити звідти. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський казав, що активні бойові дії тривають, зокрема в передмісті Суджі та районах довкола неї.