У 2025 році в Україні з’явилися 20 нових дронів на оптоволокні — Зеленський

З початку року в Україні з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у зверненні 7 квітня.

За його словами, виробництво дронів в Україні «максимально збільшується». Йдеться про всі види безпілотників: від Це квадрокоптери з дистанційним керуванням. Їх використовують для військової розвідки, коригування вогню артилерії та саморобних боєприпасів на ворожі цілі.Mavic до далекобійних дронів. Також збільшуються українські можливості для виробництва наземних роботизованих комплексів.

Окремо Зеленський розповів про роботу щодо дронів на оптоволокні: тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування.

Уже 11 українських підприємств опанували виробництво саме таких дронів, і головне завдання, за словами Зеленського, — це «досягти найбільших масштабів виробництва та постачання з можливих». Президент зазначив, що доручив укласти контракти з цими виробниками.

Дрон на оптоволокні —  це FPV-дрон, у якого сигнали керування і відео передаються за допомогою кабелю оптоволокна. Головна перевага таких FPV-дронів — це те, що вони не є вразливими до системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та інших перешкод.

Більше про застосування дронів

Пункт «Зброя» із внутрішнього «плану стійкості» президента Володимира Зеленського передбачав, що у 2025 році Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. За словами глави держави, безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії.

У грудні 2024 року Кабінет Міністрів затвердив постанову, яка виводить закупівлі безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) вітчизняного виробництва на постійну основу. Тоді запевняли, що командири військових частин зможуть купувати безпілотники й РЕБ тактичного рівня без зайвих бюрократичних узгоджень із Генштабом та іншими органами військового управління.

Згодом у Міноборони заявили, що бойові підрозділи Збройних сил України щомісяця отримуватимуть пряме фінансування розміром 2,5 мільярда гривень. Ці кошти будуть розподілені між бригадами ЗСУ для закупівлі дронів.