Результати «Рамштайну»: Україні погодили 21 млрд євро військової допомоги (ДОПОВНЕНО)
Європейські партнери України погодились надати військову допомогу на понад 21 мільярд євро.
Про це міністр оборони Великої Британії Джон Гілі розповів на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі «Рамштайн») у Брюсселі.
Він зазначив, що це рекордне збільшення військового фінансування для України.
Велика Британія цього року витратить на військову підтримку України 4,5 мільярда фунтів стерлінгів (5 млрд євро), заявив Гілі, додавши, що це «наш найвищий рівень за всю історію».
11 квітня він оголосив про виділення 350 мільйонів фунтів стерлінгів допомоги (403 млн євро), яка повинна «потрапити до рук українських бійців на передовій».
Цей пакет, за словами Гілі, включає радарні системи, протитанкові міни та «сотні й тисячі нових безпілотників».
Крім того, 150 млн фунтів стерлінгів (173 млн євро) Велика Британія виділить на ремонт та обслуговування української бойової техніки. Загалом країна планує допомогти з ремонтом 3000 транспортних засобів, щоб ті повернулися на фронт.
Нагадаємо, раніше німецький міністр оборони Борис Пісторіус зауважив, що впродовж наступних тижнів буде зрозуміло, що далі станеться з підтримкою з боку США. Він також зазначив, що міністр оборони США Піт Гегсет долучився до засідання «Рамштайн» онлайн не через питання пріоритетів, а через власний графік.
Доповнено о 20:46. Міністр оборони України Рустем Умєров також підбив підсумки 27-го засідання «Рамштайн».
- Німеччина оголосила, що передасть у 2025 році 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем. Також надасть 30 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом, сума додаткової допомоги до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.
- Велика Британія надасть допомоги на 350 млн фунтів стерлінгів: сотні тисячі дронів, радіолокаційні системи та ремонт раніше наданої техніки.
- Норвегія надала 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією. Загалом, Норвегія збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро. Також оголосила про 1 млрд допомоги, зокрема на боєприпаси та ППО/ПРО.
- Бельгія оголосила про виділення пакета військової допомоги вартістю 1 мільярд євро.
- Данія оголосила про 25-й пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.
- Литва планує виділити 20 млн євро на закупівлю боєприпасів.
- Естонія надасть Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів, а також сухі пайки для потреб ЗСУ.
- Нідерланди виділяють 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони України.
Більше про «Рамштайн»
«Рамштайн», або Контактна група з питань оборони України, — ініціатива, яка була створена для того, щоб оцінювати оборонні потреби України й надавати допомогу.
Перша зустріч Контактної групи відбулася 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині. До Контактної групи «Рамштайн» входять приблизно 50 країн, які надають військову допомогу Україні.
До зміни адміністрації у США засідання «Рамштайну» проводилося під керівництвом військових високопосадовців США — глави Пентагону та глави Об'єднаного комітету начальників штабів США. Після зміни влади тодішній міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що майбутнє «Рамштайну» визначатиме вже нова адміністрація.
Так, лідерство на себе перебрали Велика Британія та Франція. Новий міністр оборони США Піт Гегсет долучився до засідання «Рамштайну» 12 лютого. Там він назвав прагнення України повернутися на кордони 2014 року «гонитвою за ілюзорною метою».