Telegraph розкрив зміст мирного плану, який Україна та Європа передали Трампу
Під час зустрічі в Лондоні Україна та європейські союзники сформували свій варіант плану врегулювання російсько-української війни, який передали американській стороні.
Зміст плану розкрило видання Telegraph.
Напередодні, під час пресконференції в ПАР, президент України Володимир Зеленський заявляв, що цей документ є спільним баченням ЄС та України щодо завершення війни й він зараз, мовляв, лежить у Трампа на столі.
Він складається з п’яти пунктів: у першому і другому наголошують на тому, що мирна угода має ґрунтуватися «на міжнародному праві, а не на капітуляції». У цьому контексті попереджають, що інакше це робить можливим вторгнення Китаю на Тайвань.
Крім того, в документі підкреслюють важливість гарантій безпеки як передумови для мирної угоди, що передбачає навіть тимчасові поступки територіями на користь росії.
У третьому пункті йдеться про те, що саме Україна має бути в центрі мирного процесу, а не Дональд Трамп. У четвертому США й НАТО застерігають від дозволу росії зберегти контроль над Кримом, адже це означає, що москва загрожуватиме не лише Україні, а й Туреччині, Румунії та Болгарії.
П’ятий пункт наголошує, що росії не можна дозволити вимагати в мирній угоді обмеження розміру Збройних сил України або української оборонно-промислової бази.
Зустріч у Лондоні
23 квітня в Лондоні була запланована зустріч представників України, Великої Британії, Франції та США для обговорення «мирного врегулювання» війни.
Уже в день проведення переговорів стало відомо, що держсекретар США Марко Рубіо не приїде до Лондона. На тлі цього міністри закордонних справ Великої Британії, Франції та Німеччини відклали свою зустріч у Лондоні — замість них відбудуться переговори між високопосадовцями з п'яти країн.
Telegraph писав, що в Лондоні США мали представити свій мирний план щодо завершення російсько-української війни, який складатиметься із 7 пунктів.
Зокрема, США пропонують негайно припинити вогонь та почати переговори. Крим мають офіційно визнати російським, а нинішню лінію фронту заморозять. Водночас росія повинна відмовитися від повного контролю над Херсонською та Запорізькою областями, які вона вважає своїми.
Також Україна повинна відмовитися від вступу до НАТО, але матиме можливість для подальшої євроінтеграції. На додаток Київ має підписати угоду про корисні копалини із Вашингтоном.
За результатами зустрічі українська сторона наголосила, що залишається відданою мирним ініціативам Дональда Трампа.