Адміністрацію Трампа непокоїть підхід Віткоффа до переговорів із путіним: без радників і перекладачів — NYP

Стиль переговорів посланця президента США Стіва Віткоффа з росією викликає занепокоєння в адміністрації Дональда Трампа.

Про це пише New York Post із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників, Віткофф порушує усталену дипломатичну практику, з’являючись на переговорах без супроводу радників, експертів і військових.

Так було на його минулій зустрічі з російським лідером володимиром путіним, якого своєю чергою супроводжували помічник Юрій Ушаков і керівник російського фонду національного добробуту Кирило Дмитрієв.

Крім того, Віткофф нібито покладається не на власного перекладача, а на російського, із яким він навіть не знайомий. На відео з минулої зустрічі чути, як посланець Трампа запитує, чи людина, яка сидить поруч із ним, «із посольства».

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

NYP також цитує члена першої адміністрації Трампа, який описав Віткоффа так: «Хороша людина, але бовдур іще той. Йому не варто робити цього (вести переговори — ред.) самому».

Колишній посол США в росії Майкл Макфол писав у соцмережі X, що Трамп мав би призначити посередником у переговорах із росією та Україною людину, що має певний досвід у дипломатії. Віткофф, за його словами, «діє як листоноша для путіна», просто передаючи повідомлення з кремля, а не домовляючись про щось.

Як пише NYP, російські ЗМІ помітили, що Віткофф повторює слова путіна й легко переймає наративи москви.

Більше про Віткоффа

Посланець Трампа неодноразово відвідував росію для переговорів щодо війни в Україні. Після цього він переконував американського президента, що путін хоче укласти мирну угоду, хоча інші члени команди Трампа думають інакше і вимагають від нього більш жорсткої позиції щодо росії, писало WSJ.

Крім того, в інтерв’ю для проросійського журналіста Такера Карлсона Віткофф назвав найбільшою проблемою в урегулюванні російсько-української війни питання Криму та «чотирьох регіонів».

За його словами, більша частина населення цих регіонів, назви яких він, утім, згадати не зміг, нібито була російськомовною і хотіла приєднання до рф. Однак, за його словами, проблема полягає в тому, що «слон у кімнаті», як він назвав українську Конституцію, не дозволяє визнати російськими окуповані території.

Президент України Володимир Зеленський розкритикував Віткоффа за слова про ці пʼять українських регіонів, які мають фігурувати у мирній угоді. За його словами, той «обговорює питання поза своєю компетенцією».

А голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко назвав заяви Віткоффа «ганебними», а також сказав, що той не знає очевидних і базових речей, на яких мав би розумітися. Український депутат вважає, що Трамп має усунути Віткоффа від участі в переговорах між Україною і росією.