Politico: У Білому домі не знають, як поводитися з росією, щоб схилити її до мирного плану Трампа
В адміністрації президента США Дональда Трампа немає консенсусу, як поводитися з росією, щоб пом’якшити її опір мирному плану, у той час як з Україною вже підписана угода про економічне співробітництво.
Про це пише Politico з посиланням на людей, знайомих з обговоренням.
Один зі співрозмовників видання зазначив, що наступним кроком може бути запровадження нових санкцій за умови, якщо Трамп захоче піти цим шляхом.
У Сенаті двопартійну підтримку отримала пропозиція сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження нових санкцій проти росії та 500-відсоткових мит для країн, які купують російську нафту, газ та алюміній.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро розповів, що обговорював цю пропозицію з державним секретарем США Марко Рубіо, висловивши бажання, щоб європейські союзники координували свої дії щодо санкцій із Вашингтоном.
Міністр фінансів Скотт Бессент раніше запевняв журналістів, що укладання угоди про надра з Україною стане «потужним сигналом» для росії й що це дасть Трампу можливість вести переговори з москвою на ще «міцнішій основі».
Однак колишній голова Ради з міжнародних відносин та член трьох республіканських адміністрацій вважає, що підписання угоди з Україною не стане переломним моментом у мирних переговорах, цитує Politico.
За словами двох співрозмовників видання, хоча представники адміністрації Трампа публічно підтвердили важливість укладання угоди, у Білому домі немає консенсусу щодо того, що робити далі.
Нагадаємо, віцепрезидент США Джей Ді Венс висловив думку, що війна росії проти України не закінчиться найближчим часом.
Перед тим він пояснював, що між Україною та росією є «дуже велика прірва» щодо бачення завершення війни, тому адміністрація Трампа працюватиме, аби «спробувати зблизити ці сторони» протягом наступних 100 днів.
Мирна пропозиція США
Видання Telegraph дізналося, що США на зустрічі в Лондоні з делегаціями України та інших європейських держав 23 квітня представили власний мирний план щодо завершення російсько-української війни, який складається із 7 пунктів.
Зокрема, США пропонують негайно припинити вогонь і почати переговори. Крим мають офіційно визнати російським, а нинішню лінію фронту заморозять. Водночас росія повинна відмовитися від повного контролю над Херсонською та Запорізькою областями, які вона вважає своїми.
Також Україна повинна відмовитися від вступу до НАТО, але матиме можливість для подальшої євроінтеграції. На додаток Київ має підписати угоду про корисні копалини з Вашингтоном.
Водночас у росії назвали свої умови для того, аби вони сіли за стіл переговорів з Україною. Серед них — визнання російського суверенітету над усіма тимчасово окупованими українськими територіями.