Велика Британія анонсувала найбільший пакет санкцій проти «тіньового флоту» рф: туди потраплять одразу 100 танкерів
Велика Британія 9 травня оголосить про найбільший в історії пакет санкцій проти «тіньового флоту», що перевозить російську нафту.
Про це повідомив британський уряд.
Новий пакет означатиме, що Лондон запровадив санкції проти більшої кількості кораблів «тіньового флоту», ніж будь-яка інша країна.
Це має не лише посилити тиск на лідера рф володимира путіна, але й захистити критично важливу національну інфраструктуру Великої Британії та Європи.
Лондон наголошує, що інфраструктура може опинитися під загрозою через використання непридатних для плавання суден, які не мають сертифікатів безпеки, належного навігаційного обладнання або ж навмисно вимикають цю систему локації.
Ці 100 нафтових танкерів є основною частиною «тіньового флоту» рф та відповідають за перевезення вантажів на понад 24 мільярди доларів з початку 2024 року.
Окрім того, Велика Британія планує вплинути на тих, хто стоїть за цим «тіньовим флотом». «Тим, хто допомагає фінансувати військову машину путіна, ніде сховатися», — наголосили в уряді країни.
Очікується, що про новий пакет санкцій британський премʼєр-міністр Кір Стармер оголосить 9 травня на саміті Багатонаціональні експедиційні сили, які створені у 2015 році Великою Британією та складаються з дев'яти її північноєвропейських союзників, серед яких Данія, Фінляндія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія. За потреби JEF можуть розгорнути понад 10 000 військових для проведення гуманітарних місій або бойових операційОб'єднаних експедиційних сил (JEF) в Осло.
Також лідери JEF оголосять про посилене партнерство з Україною. Йдеться про навчання Збройних сил України, підвищення оперативної сумісності між військовими платформами та посилення підтримки боротьби з дезінформацією. Окрім того, це дасть країнам-учасникам JEF змогу навчатися на бойовому досвіді Збройних сил України.
Що таке «тіньовий флот» рф?
У грудні 2022 року Рада Європейського Союзу ввела обмеження на нафту та нафтопродукти, які походять або експортуються з росії. Та після цього у світі помітили формування «тіньового флоту» з нафтових танкерів із невідомими власниками.
У 2022 році відбулося різке зростання активності на ринку вживаних танкерів. Їх закуповували невідомі організації, які базуються в Дубаї, Гонконгу, Сінгапурі та на Кіпрі. Ймовірно, саме цією мережею кораблів росія продовжує експорт своєї нафти партнерам. Ба більше, у 2024 році ЗМІ помітили ознаки того, що москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу.
Українська розвідка ідентифікувала 238 суден, які росіяни використовують для обходу санкційних обмежень.