росія поки не погодилася на перемовини у Ватикані. Потенційну зустріч там назвали «трохи неелегантною»
Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров назвав сценарій проведення мирної зустрічі у Ватикані нереалістичним.
Про це пише пропагандистське агентство «РИА Новости».
Глава російської дипломатії наголосив, що рф готує меморандум щодо врегулювання.
На його думку, для Ватикану було б некомфортно приймати зустріч двох православних країн. «Проводити переговори щодо України у Ватикані трохи неелегантно — православні країни обговорюватимуть питання на католицькому майданчику», — заявив Лавров.
Тим часом речник російського лідера Дмитро Пєсков сказав пропагандистському ТАСС, що рішень та домовленостей щодо наступного майданчика переговорів рф та України поки немає. Він зауважив, що місце для зустрічі не може обирати одна сторона, тож для цього потрібна згода обох країн.
Лише напередодні президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що обговорення «технічного рівня» між росією та Україною можуть продовжитися наступного тижня (26 травня — 1 червня) у Ватикані.
Президент України Володимир Зеленський після розмови із Трампом повідомив, що Київ розглядає можливість зустрічі, на якій би були присутні делегації росії, США, країн ЄС та Великої Британії. За його словами, зустріч можна провести в Туреччині, Ватикані або Швейцарії.
У Європейській комісії підтверджували, що наступні прямі переговори між Україною та росією можуть відбутися за участю Європи.
Перемовини в Стамбулі
16 травня у Стамбулі відбулися переговори делегацій України та росії. Групу українських представників очолив міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустрічі на рівні лідерів країн — президента Володимира Зеленського та глави рф володимира путіна — так і не сталося.
Глава кремля замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України.
Міністр закордонних справ Туреччини Гакан Фідан повідомив, що за підсумками зустрічі сторони домовились, зокрема:
- провести обмін полоненими «тисяча на тисячу»;
- обмінятись пропозиціями щодо припинення вогню в письмовому вигляді;
- «принципово» зустрітися знову.
Перед переговорами президент України Володимир Зеленський казав, що якщо на переговорах не зможуть погодити принаймні припинення вогню, то це буде «100-відсотковим підтвердженням того, що путін продовжує підривати дипломатію».