росіяни зруйнували старовинну садибу Миклашевських поблизу Запоріжжя
22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.
Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника «Хортиця» Анна Головко.
За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду. Як вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.
«У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю», — написала Анна Головко.
До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.