14 ОМБр, бійці якої раніше перебували на позиціях без їжі, знову звинувачують у відсутності ротацій. У квітні там змінили командира

14 окрему механізовану бригаду звинувачують у відсутності ротацій для військових, які вже 9 місяців перебувають на передовій. Раніше у бригаді змінили командира після скарг про відсутність їжі та питної води на позиціях.

Про це повідомили близькі військових у соцмережах, відреагували у 14 ОМБр.

У соцмережах до командування 14 ОМБр звернулися користувачі, які стверджують, що є дружинами, матерями, сестрами та дітьми військових бригади, яких завезли на позиції ще 5 жовтня 2025 року й обіцяли провести ротацію через 2 місяці. Утім, бійці перебувають на позиціях вже близько 9 місяців.

Там також кажуть, що військовим майже не доставляють провізію на позиції, а самі бійці дуже виснажені та перебувають у «нелюдських умовах». У дописі в командування 14 ОМБр вимагають провести ротацію та надати медичну допомогу бійцям.

«Попри виснаження, вони не кинули зброю і продовжують чесно виконувати свій обов’язок. Але те, що відбувається зараз — це катастрофа, яка потребує негайних дій командування», — йдеться в повідомленні.

У 14 окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого відповіли, що знають про «наявні складнощі» і тримають ситуацію «на постійному контролі». Там кажуть, що рішення про ротації та постачання необхідних речей на позиції ухвалюють відповідно до безпекової ситуації та бойової обстановки.

У 14 ОМБр заявили, що командування «вживає всіх можливих заходів», і «за сприятливих умов обстановки необхідні заходи будуть реалізовані».

Нагадаємо, що у квітні в мережі набула розголосу ситуація довкола бійців 14 бригади 2 механізованого батальйону ЗСУ, які служать на Харківському напрямку. За словами рідних, військові вже впродовж восьми місяців перебували у вкрай складному становищі: на позиціях систематично не було їжі та питної води.

На тлі цього у Генеральному штабі ЗСУ оголосили про заміну командира 14 бригади та корпусу і службове розслідування щодо військових посадовців. Новим командиром 14 ОМБр тоді було призначено полковника Тараса Максімова, а 10 армійський корпус очолив бригадний генерал Артем Богомолов.