Колишньому командирові 103 бригади ТрО повідомили про підозру в недбалому ставленні до служби. Глава Львівської ОВА заявив про готовність узяти його на поруки
Колишньому командирові 103 окремої бригади територіальної оборони Валерію Курку вручили підозру. Його звинувачують у недбалому ставленні до служби.
Про оголошення підозри Курку повідомив очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Валерій Курко — людина, яка фактично з нуля створила 103 бригаду та взяла на себе відповідальність за її формування в один із найскладніших моментів для нашої держави. Згодом разом з особовим складом бригади він виконував бойові завдання в найгарячіших точках фронту», — написав Козицький.
Глава ОВА звернувся до суду про готовність узяти на поруки колишнього командира 103 бригади ТрО.
Він не уточнив причини вручення підозри, однак адвокат Курка Андрій Мартинюк повідомив «Суспільному», що йдеться про підозру за частиною 4 статті 425 (недбале ставлення до військової служби, що вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці). Захист наполягає, що підозра є необґрунтованою.
Як пише Zahid.net, йдеться про виплати по 100 тисяч гривень бійцям за період кінця 2023 — початку 2024 року. Адвокат у коментарі виданню назвав таке обвинувачення «надуманим».
«Прокуратура намагалася обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою сплати застави розміром 1 мільйон гривень. Суд ухвалив рішення відмовити прокурору в його клопотанні та обрав запобіжний захід у вигляді сплати застави розміром 66 560 гривень», — розповів Мартинюк «Суспільному».
Валерій Курко очолював 103 бригаду ТрО із січня 2022 року до лютого 2024 року. Раніше полковник був командиром навчального батальйону 199 навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних сил України.