Спецпризначенці «Альфи» з початку повномасштабного вторгнення знищили десятки тисяч російських БпЛА та сотні систем ППО
За час повномасштабного вторгнення бійці центру спецоперацій «Альфа» СБУ знищили майже дві тисячі російських танків і приблизно 650 систем ППО. Також на рахунку підрозділу до 20% усіх втрат російської піхоти.
Про це hromadske повідомили у пресслужбі Служби безпеки України.
23 червня «Альфа» відзначає 32-гу річницю з дня створення підрозділу. Останні три місяці ЦСО очолює рейтинг зі знищення живої сили ворога й російської техніки за допомогою БпЛА.
«У росіян регулярно палає “бавовна”, а на лінії бойового зіткнення — невпинно зменшується кількість живих окупантів і щоденно горить їхня уражена техніка. На рахунку підрозділу до 20% усіх втрат ворожої піхоти», — зазначив т. в. о. голови СБУ генерал-майор Євгеній Хмара.
Серед російської техніки, яку уразили бійці «Альфи» від початку повномасштабного вторгнення, станом на червень 2026 року:
- 1896 танків;
- 3458 ББМ;
- 344 РСЗВ;
- 3952 артилерійські системи;
- 649 систем ППО;
- 540 систем РЕБ/РЕР;
- 23 517 БпЛА/НРК.
До того ж військовослужбовці «Альфи» СБУ завдають і далекобійних ударів по рф. Так, бійці Центру разом з іншими підрозділами нещодавно завдали успішного удару по Московському нафтопереробному заводу, а також уразили нафтогазовий термінал «Таманьнафтогаз» у Краснодарському краї рф, газовий термінал у порту «Темрюк», інфраструктуру нафтового термінала порту «Усть-Луга» в Ленінградській області рф, НПЗ «Лукойл-Пермнафтооргсинтез» та інші важливі підприємства рф.
Під час повномасштабного вторгнення 25 бійців ЦСО нагороджені званнями Героїв України, а ще понад 1000 військових — отримали інші державні нагороди, додали у пресслужбі СБУ.