«Трамп вірить, що подивиться в очі путіну і все розв’яже»: що в Раді думають про результати виборів у США
Народні депутати України відреагували на вибори президента США, на яких Дональд Трамп уже оголосив себе переможцем. Вони вказують на неясність подальших прогнозів.
Зокрема, про це сказав народний депутат і голова Комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, якого цитує «Радіо Свобода».
За його словами, перемога Трампа може стати для України «як викликом, так і можливістю», адже він буде керуватися лише інтересами своєї країни. Тому, на думку Мережка, йому треба довести, що підтримка України належить до інтересів США.
Депутат відзначив, що у Сполучених Штатах був запит на політика, який міг би «розв’язати серйозні проблеми, що стоять перед Америкою», а тому результатам виборів він не здивувався.
Тим часом депутат від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький стверджує, що «Трамп, як колись Зеленський, теж вірить, що подивиться в очі путіну і розв’яже всі проблеми». За його словами, Україна готувалася до перемоги республіканця — це, мовляв, відображено в Плані перемоги президента Володимира Зеленського.
Княжицький пояснює, що деякі пункти плану — про угоду з партнерами щодо українських корисних копалин і заміщення військового контингенту США в Європі українськими підрозділами — мали б сподобатися Трампу.
«Попереду багато роботи. […] Зрештою, все одно долю світу вирішуватиме український солдат. Але в такій ситуації наше державне управління має дорослішати й ставати відповідальнішим», — додає депутат.
Парламентар від «Голосу» Ярослав Железняк також каже, що зараз «ніхто не знає», як повпливає перемога Трампа на Україну. Водночас він зауважує, що до його інавгурації ще три місяці, які депутат називає «вікном можливостей Байдену і демократам, щоб зробити ті сміливі кроки, на які вони до цього не наважувались».
Вибори президента США
Ще до оголошення офіційних результатів Дональд Трамп оголосив себе 47-м президентом США. До того він здобув більшість голосів у найважливішому «хиткому» штаті — Пенсильванії. А також двох інших «хитких» штатах — Північній Кароліні та Джорджії. У решті чотирьох ключових штатів — Аризоні, Вісконсині, Мічигані та Неваді, де підрахунок голосів ще триває, — Трамп має перевагу.
За даними Associted Press, республіканець уже має 267 голосів виборників із 270, які потрібні для перемоги, проти 224 у його суперниці Камали Гарріс.
Світові лідери вже почали вітати Трампа з перемогою. Так, президент Франції Емманюель Макрон висловив готовність «працювати разом, як ми це робили протягом чотирьох років». Серед лідерів, які привітали Трампа, прем’єри Великої Британії, Ізраїлю, Угорщини, генеральний секретар НАТО Марк Рютте та президент України Володимир Зеленський.
Паралельно з президентським голосуванням у США тривають вибори до Конгресу — законодавчого органу країни. Республіканці змогли взяти більшість у Сенаті, який є верхньою палатою Конгресу, а також мають шанс зберегти контроль над нижньою — Палатою представників.
Про головні події цих виборів читайте в нашій текстовій трансляції.