У Києві досі шукають джерело спалаху гепатиту А. Кількість хворих зростає
Фахівці вже двічі перевіряли показники води в Солом’янському районі Києва, аби виявити місце спалаху гепатиту A. У досліджених зразках вірусу не виявили.
Про це в Центрі громадського здоров’я МОЗ повідомили у відповідь на запит hromadske.
Проби питної води для дослідження на вірус гепатиту A взяли у:
- бюветах на вулицях, де реєструються випадки гепатиту A;
- поверхневих водоймах у парку «Орлятко» й озері у парку «Відрадний»;
- джерелах централізованого водопостачання у домівках, дитячих закладах освіти та дитячих дошкільних закладах.
У всіх досліджених зразках вірусу гепатиту A не виявили.
Тож епідеміологічне розслідування, щоб установити джерело виникнення спалаху гепатиту A та чинників, що могли сприяти його поширенню, досі триває.
Скільки хворих
Станом на 21 травня на вірусний гепатит A захворіла 81 людина у Києві, зокрема 36 дітей. Серед усіх, хто захворів, 49 людей госпіталізовано, зокрема 21 дитину. Вже 19 пацієнтів виписали, зокрема 8 дітей.
Аби оперативно виявляти нових хворих, у Солом’янському районі провели виїзні тестування. Всього обстежили 606 людей, із них 16 мали позитивні тести. Їх направили на лабораторне дообстеження та консультацію медиків для підтвердження діагнозу.
З початку спалаху захворювання провели 1009 щеплень проти гепатиту A контактним людям — 740 дітям та 269 дорослим. Вакцинацію люди робили власним коштом.
А що з вакцинацією
Щоб запобігти інфікуванню вірусним гепатитом A, можна зробити щеплення. Однак в Україні вакцина від гепатиту A не входить до календаря обов’язкових щеплень. Тож купувати її потрібно за власні гроші в аптеках.
В Україні зареєстровані дві вакцини від гепатиту A, які дозволені до використання в дітей віком від одного року. Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців.
У Центрі громадського здоров’я пояснюють, що за станом здоров’я щеплення проводять людям із хронічними ураженнями печінки (інфекційного та неінфекційного генезу) та з трансплантацією печінки.
Під час спалахів гепатиту A щепленню підлягають:
- діти від 2 до 10 років;
- персонал з обслуговування водоочисних споруд, водогінних мереж, каналізаційних систем та каналізаційних очисних споруд;
- люди, які беруть участь у миротворчих заходах, наданні гуманітарної допомоги тощо;
- люди, які подорожують до регіонів, де є висока захворюваність на гепатит A.