У М’янмі детонація вибухівки для видобутку копалин убила щонайменше 55 людей

У селі Каунг Тат, що на півночі М’янми поблизу кордону з Китаєм, сталася детонація вибухівки, призначеної для видобутку корисних копалин. Відомо про щонайменше 55 загиблих.

Про це пишуть AP і BBC.

Джерело BBC зазначило, що внаслідок вибуху загинуло 25 жінок і 30 чоловіків. Село Каунг Тат перебуває під контролем повстанців — національно-визвольної армії Таан (TNLA), яка веде збройну боротьбу проти хунти М’янми.

Як вказують повстанці, вибух стався через детонацію вибухових речовин, які використовували в гірничодобувній промисловості для добування корисних копалин. TNLA заявили, що вибухнув гелігніт, або вибухова желатина — пластична речовина класу динамітів для підриву твердих порід.

У соцмережах місцеві писали, що спочатку думали, що вибух відбувся через авіаудар. Рятувальник на місці вибуху повідомив AP, що серед загиблих знайшли тіла шістьох дітей. За словами очевидців, близько 100 будинків пошкоджено внаслідок вибуху.