Підвищення податків треба схвалити до вересня, щоб профінансувати зарплати військовим — депутатка

Закон про зміни до державного бюджету та податкові зміни мають ухвалити до вересня: інакше не можна буде виплатити грошове забезпечення військовослужбовцям.
Про це народна депутатка і голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа розповіла в інтерв'ю «Економічній правді».
За її словами, у першому кварталі 2024 року Україна не отримувала західної допомоги, тому всі закупівлі зброї відбувалися власним коштом. Для цього на початку року витрачали майже 5 мільярдів доларів, закладені на видатки з вересня до грудня.
Крім того, Верховна Рада схвалила додаткові доплати для військовослужбовців на «нулі», які становлять 70 тисяч гривень. Усе це призвело до того, що станом на зараз держбюджету не вистачає 500 мільярдів гривень.
Більшість із цієї суми — 495 мільярдів гривень — має піти на потреби оборони, зокрема зарплати військовослужбовців. Тож, якщо парламент не встигне схвалити ці зміни до вересня, то військові можуть залишитися без виплат.
Підласа пояснює: щоб у кінці вересня виплатити кошти військовим, потрібно, щоб зміни до бюджету президент підписав до середини вересня.
Тим часом податкові зміни, на думку депутатки, потрібно ухвалити до кінця серпня, щоб вони стали чинними з 1 вересня. Вона висловила сподівання, що депутати матимуть можливість схвалити ці законопроєкти в такі терміни.
Більше про підвищення податків
Кабінет Міністрів схвалив зміни до державного бюджету на 2024 рік, згідно з якими на 495,3 мільярда гривень збільшать видатки на оборону. Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.
Більшість коштів для покриття додаткових видатків планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Для цього уряд також ініціював зміни до Податкового кодексу, щоб коштом податків отримати додатково 140 млрд гривень.
Зокрема, планують підвищити ставку військового збору до 5%, а також поширити його на ФОПів (перша, друга й четверта група платитимуть його розміром 5% із розрахунку двох мінімальних зарплат, а третя група — 1% від доходу).
- Поділитися: