Гроші на соцвиплати Україні дають переважно у кредит, доведеться скорочувати видатки — Мінсоцполітики
У державному бюджеті на 2025 рік передбачено зменшення видатків на соціальні виплати. Наразі міжнародні партнери фінансують майже всі соціальні виплати для українців, але здебільшого в кредит.
Про це перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак розповіла під час брифінгу в Медіацентрі Україна 18 вересня.
Марчак нагадала, що до повномасштабного вторгнення соціальний бюджет був першим за розміром, однак через війну посунувся на друге місце.
Вона наголосила, що майже 100% соціального бюджету на сьогодні фінансуються міжнародними партнерами, зокрема пенсійні виплати.
«Усі соціальні виплати, все, що в нас є, фінансується коштом міжнародних партнерів, і це здебільшого не грантові кошти, а кредитні. Це означає, що фактично ми це фінансуємо в борг», — пояснила заступниця міністра.
Оскільки фінансовий ресурс на 2025 рік буде ще обмеженішим, ніж у поточному році, уряду доведеться зменшувати видатки на соціальні виплати, додала Марчак.
Крім того, заступниця міністерки заявила, що, аби коштів на соцвиплати, які передбачені в наступному бюджеті, вистачило, буде застосовуватися перевірка фінансово-майнового стану під час надання як самих соцвиплат, так і соцпослуг.
«Для того, аби справді допомогти всім, кому найбільше потрібно, ми будемо працювати над ще більшою цільовістю, тому що виплати мають доходити тим, кому вони найбільше потрібні», — підкреслила вона.
Нагадаємо, у серпні в Міністерстві фінансів повідомляли, що у 2025 році потреба України в зовнішньому фінансуванні збільшиться приблизно на 12–15 млрд доларів. Раніше МВФ прогнозував, що Україні потрібно 22,7 млрд доларів зовнішнього фінансування на 2025 рік.
Більше про держбюджет-2025
Кабінет Міністрів у вересні затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Доходи очікуються на рівні 2 трлн гривень, а видатки бюджету — на рівні 3,6 трлн гривень.
Пріоритетами будуть оборона та безпека держави. Іншим пріоритетом буде фінансування захищених статей бюджету — на соцзахист виділять 400 млрд гривень. Серед інших важливих напрямів — охорона здоровʼя, освіта, а також підтримка регіонів та бізнесу.
Також очікується, що наступного року курс долара сягне 45 гривень. Крім того, майже на 4 тисячі може зрости середньомісячна заробітна плата.
- Поділитися: