Сертифікат «єВідновлення» тепер можна використати для першого внеску за «єОселю»

Власники житлового сертифіката «єВідновлення» тепер можуть його використати, щоб частково або повністю покрити перший внесок іпотеки за програмою «єОселя».

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України.

Ця послуга допоможе у тому випадку, якщо квартира, яку ви хочете придбати, виявилася дорожчою, ніж передбачена сума у сертифікаті «єВідновлення». Раніше в такому разі потрібно було доплатити з власних коштів або вибрати дешевше житло. Тепер можна взяти пільгову іпотеку за програмою «єОселя».

Сертифікат можна використати для оплати першого внеску «єОселі». За умовами програми, він має становити щонайменше 20% від вартості житла. Якщо сума сертифіката, який ви бажаєте використати, менш ніж 20% вартості житла — різницю треба внести власними коштами.

Що таке «єОселя»?

Це програма доступного іпотечного кредитування від держави, яка працює від жовтня 2022 року. Скористатися нею можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла чи хочуть покращити його умови.

Військові за контрактом, захисники України, силовики та члени їхніх сімей, а також медики, педагоги, науковці, які працюють у державному й комунальному секторах, отримують пільгову іпотеку зі ставкою 3% на перші 10 років кредиту, далі 6%. Для всіх інших українців — 7% на перші 10 років кредиту, далі 10%.

Що таке «єВідновлення»?

Це державна програма, що надає допомогу українцям, майно яких знищене чи пошкоджене внаслідок бойових дій. Ідеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема кімнати у гуртожитках.

Подати заяву на допомогу можна в застосунку «Дія». Рішення про суму компенсації ухвалює спеціальна комісія при громаді протягом місяця.

Спершу програма була сфокусована на відновленні житла, яке має незначні пошкодження. Проте 1 серпня 2023 року в «Дії» стартував новий етап «єВідновлення» — щодо компенсацій за повністю зруйноване житло. Також від січня 2024 року почали надавати компенсацію людям, які власним коштом відремонтували пошкоджене житло (на старті програми такі люди не могли претендувати на допомогу).