Українські жінки стали активнішими у бізнесі, але законодавство досі містить дискримінаційні норми — Свириденко

В Україні все більше жінок і дівчат відкривають свої бізнеси та отримують на них гранти. Так, частка жінок-переможниць грантової програми «Власна Справа» у 2024 році зросла з 57% до 61%. Однак застаріле трудове законодавство досі містить дискримінаційні норми.
Про це перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла на восьмому Українському жіночому конгресі.
За її словами, роль жінок в українській економіці «змінюється на очах». Торік жінки заснували 56% нових підприємств в Україні, а цьогоріч — 59%.
«Нині спроможність жінок і бізнесів, якими керують жінки, — важливий компонент нашої економічної стійкості», — наголосила Свириденко.
Водночас міністерка навела дані Держстату станом на 2021 рік про те, що розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками становив 18,6%. Як показує аналітика, щоб заробити ту ж суму, що й чоловіки, жінкам упродовж життя треба працювати більше в середньому на шість з половиною років.
Очільниця Мінекономіки звернула увагу, що Україна досі живе за Кодексом законів про працю 1971 року, який, за її словами, містить дискримінаційні норми. Так, жінки, які мають дітей до трьох років, не можуть їздити у відрядження, не мають можливості офіційно працювати дистанційно чи з дому.
«У новому трудовому кодексі ми прибрали всі ці застарілі норми», — розповіла Свириденко.
Зокрема, буде передбачено 8 видів трудових договорів, включно з такими, що дозволяють надомну й дистанційну роботу. Також відпустку з догляду за дитиною до трьох років зможуть брати батьки обох статей.
Крім того, уряд закріпить принцип рівної оплати праці й надасть методологію того, як визначити, що таке праця рівної цінності.
Нагадаємо, влітку Свириденко заявила, що українська економіка зіткнулася з нестачею робочої сили на тлі мобілізації чоловіків до українського війська. Тож у Мінекономіки закликали перенавчати жінок за тими професіями, де тепер бракує фахівців.
У травні платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот» порахувала, що за перший квартал 2024 року жінки відкрили 59% нових ФОПів. Найчастіше жінки відкривали бізнес у сфері роздрібної торгівлі й надання індивідуальних та інформаційних послуг.
- Поділитися: