В Україні 8 мільйонів людей не працюють і не шукають роботу — Мінекономіки
Одним із пріоритетних завдань уряду є повернення на ринок праці економічно неактивних українців, яких сьогодні всередині країни близько 8 мільйонів людей.
Про це під час виступу на Київському економічному міжнародному форумі повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, передає «Укрінформ».
За її словами, серед них є люди з інвалідністю та ветерани, які «не знайшли себе на ринку праці», а також жінки, які не можуть поєднувати «виконання сімейних і робочих обов'язків».
Заступниця міністра наголосила, що держава має спрямовувати зусилля на те, щоб активувати ці групи населення.
Вона нагадала, що уряд, громадський сектор, міжнародні партнери розробили та впровадили багато програм для стимулювання українців ставати більш конкурентоспроможними на ринку праці.
До прикладу, Служба зайнятості пропонує ваучери на перенавчання, платформа Coursera запустила проєкт ReSkill UA, в якому надає 30 тисяч стипендій.
«Але, враховуючи глобальний дефіцит кадрів на ринку, це крапля в морі. Тому нашим спільним завданням має стати збільшення програм, які допоможуть українцям бути більш конкурентоспроможними на ринку праці», — додала Тетяна Бережна.
Виплати по безробіттю
Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 днів. Раніше ж безробітні могли отримувати допомогу майже рік.
Водночас директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк казала, що Україна після війни може не повернутися до практики впродовж року виплачувати кошти через безробіття, бо, за її словами, це є «розкішшю» для країни.
Станом на 14 серпня на обліку в Державному центрі зайнятості перебували 135 тисяч людей, з яких 80% — це жінки.
- Поділитися: