Україна розірвала угоду про авіасполучення з Іраном

Кабінет Міністрів ухвалив рішення припинити угоду про повітряне сполучення з Іраном.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Цю угоду країни уклали 9 липня 1993 року в Тегерані.

Наразі небо в Україні закрите для цивільних польотів. Тож ідеться про те, що у разі відкриття повітряного простору авіасполучення з Іраном уже не відновлять.

Зазначимо, що 9 вересня до Міністерства закордонних справ викликали тимчасового повіреного Ірану в Україні Шахріяра Амузегара. Його попередили через повідомлення щодо можливого постачання Тегераном балістичних ракет росії.

У травні 2023 року Верховна Рада підтримала запровадження санкцій проти Ірану на 50 років. Серед низки обмежень було припинення авіасполучення.

Іран і війна в Україні

Ще в серпні Reuters із посиланням на джерела в європейській розвідці писав, що Іран може передати росії сотні балістичних ракет Fath-360 малої дальності з супутниковим керуванням.

У вересні видання Wall Street Journal із посиланням на європейських та американських посадовців написало, що Іран уже відправив до росії балістичні ракети малої дальності. Це сталося тоді, коли росія посилила свої ракетні обстріли українських міст та інфраструктури.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що глибоко занепокоєні через повідомлення про передання балістичних ракет з Ірану до росії, а також закликають іранську владу утриматися від цього.

США засудили постачання Іраном балістичних ракет росії та запровадили санкції проти іранської авіакомпанії Iran Air, а також низки компаній та посадовців.

Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії також засудили іранський експорт балістичних ракет до росії. Зокрема, країни пообіцяли вжити негайних заходів для скасування двосторонніх угод про авіасполучення з Іраном.

Велика Британія також запровадила нові санкції проти Ірану та росії. Зокрема, під обмеження потрапили Повітряно-космічні сили збройних сил рф, 924 державний центр безпілотної авіації та командування російської військово-транспортної авіації.

Натомість в МЗС Ірану наполягають, що Тегеран ніколи не був частиною російсько-української війни та виступає за її політичне врегулювання.